Výživové poradenství

Výživové poradenství

Sine aqua et alimentum non est vita.

Správně nastavená výživa, příjem energie přes potraviny dodávané našemu tělu, je neméně důležitá tak jako fyzická  aktivita a duševní pohoda. Příjem energie přes živiny se lépe zužitkují, pokud i ostatní stránky našeho života jsou vyrovnané a  vše je v harmonii.

Stejně jako strom, který nepřijímá vláhu a živiny v ní obsažené nevyroste, nezesilní a nepřečká těžké chvíle a brzy uschne. Pokud se o něj nestaráme, nesvítí dostatek sluníčka, neprší, či mu činíme zle, chřadne.

Společně zmapujeme Vaše stravovací návyky, mrkneme se, co rádi jíte, co preferujete, co můžete či nemůžete vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu a hlavně, čeho potřebujete a chcete dosáhnout, např. snížení či zvýšení váhy, udržení stávající či jenom přenastavení výživových zvyklostí.

Je pro mě důležité, aby cesta pro Vás byla příjemná, byla hrou a radostí a ne povinností, a změny byly trvale udržitelné, a to nejenom v čase pohody.

Pracuji individuálně s ohledem na tělesnou konstituci a složení těla, životní styl a preference v jídelníčku, vzhledem k věku, zdraví a nemoci. Navrhuji změny pro zdravý a hlavně udržitelný styl života. Důležitý je pro mě osobní přístup, vlastní a správná motivace a podpora, když se daří méně.​

Naučím Vás plavat nejenom v klidné, ale i v rozbouřené vodě. Pomůžu Vám porozumět základním typům živin, jako jsou bílkoviny, sacharidy, tuky a vláknina, a jak je ve správném, pro Vás vhodném poměru a množství získávat. Mrkneme na důležitost vyváženého energetického příjmu a výdeje, proč je důležitý glykemický index potravin. Nedělám jídelníčky, naučíte se to sami.  Naučím Vás orientovat se v tom, co potřebujete.

Zastavení se  nad vlastním  životním příběhem a porozumění souvislostem často vede ke změně úhlu pohledu a situace, mění se vztah k sobě, světu a i jídlu.

Jednotlivé kroky se budou odvíjet dle aktuální situace a potřeb.

Nabízím

  • individuální se pozastavení nad Vašimi stravovacími návyky ve spojení s Vašim životním příběhem a následné porozumění jak je změnit a trvale udržet
  • snížení, zvýšení či udržení váhy
  • všímavé jedení, práce s emocemi, mindfulness
  • psychologie zdravého jedení
  • komplexní přístup u PPP poruch příjmů potravy (výživa, porozumění životním souvislostem, pohyb, práce s emocemi)

Chcete poradit s výživou?