Výživa

Výživa a vhodné užívání léků a doplňků výživy

  • Výživové poradenství a úprava správného užívání doplňků výživy a léků ve vztahu k výživě, zdraví, nemoci.
  • Nabízím individuální pozastavení se s Vašimi stravovacími návyky a úpravu, či sestavení nových stravovacích návyků
  • Nabízím individuální konzultace, diagnostiku tělesného složení a sestavuji individuální a kondiční (redukční) výživové plány.
  • Nabízím komplexní pohled při poruchách příjmů potravy (výživa, psychoterapeutické poradenství, pohyb...)

Věřím, že strava a pohyb má zásadní vliv na fyzické i duševní zdraví, na kvalitu a délku našeho života. Chceme-li posílit naše prožívání života, musíme posílit i tělo, a to jak vhodnou výživou, tak pohybem a opačně. Vše spolu souvisí a je vzájemně propojeno. Nedílnou součástí je i zdravý a plnohodnotný spánek.

Stravovací plány zpracovávám individuálně s ohledem na tělesnou konstituci a složení těla, životní styl a preference v jídelníčku, vzhledem k věku, zdraví a nemoci. To vše s ohledem na dlouhodobou udržitelnost. Navrhuji změny pro zdravý a hlavně udržitelný styl života. Každý z nás je jedinečný a zaslouží si jedinečnou starostlivost. Důležitý je pro mě osobní přístup, vlastní a správná motivace a podpora, když se daří méně.​

Na úvodní konzultaci probereme Váš současný stav, návyky a dosavadní jídelníček. Také cíle, kterých chcete dosáhnout. Na základě měření na speciálním bioimpedančním přístroji, který zjistí Vaše složení těla (tělesný tuk, svaly, voda, kostní hmota, bazální metabolismus, apod.) budeme vytvářet, či upravovat, nejvhodnější jídelníček a postup, cestu k dosažení Vašeho cíle.

Společně se podíváme na správné užívání doplňků výživy a léků vzhledem k výživě a Vašemu zdraví (v případě, že nějaké užíváte, či pouvažujeme a vybereme vhodný doplněk výživy právě pro Vás).

Jednotlivé kroky se budou odvíjet dle aktuální situace a Vašich potřeb.

Ceník služeb výživového poradce