Pohyb

Pohyb,  Peripatetické procházky, Nordick Walking

Pohyb je nedílnou součástí nás samotných. Hýbeme se od narození. Pohyb nám přináší možnost vydat se kam potřebujeme a chceme, za svým snem. Je stejně důležitý jako správná plnohodnotná výživa,   vzduch, který dýcháme a dodává nám kyslík, jako duševní potrava jako je umění, zpěv, tanec a společné bytí s lidmi.....

Nejpřirozenějším pohybem pro člověka je chůze. Při ní se uvolňuje  celkové napětí, a to nejenom svalové. Odplouvá  stres, "pročišťuje" se  hlava a obnovuje se přirozené myšlení, harmonizuje se tělo a mysl, posiluje se fyzično a imunitní systém. Již řecký filosof Aristotelés  335 př.n.l. se se svými žáky při výuce procházel (peripatein-řecky procházet). Odtud označení peripatetické procházky či terapie.

 Příroda nás léčí a pobyt v přírodě je též nejpřirozenější formou péče o naše  fyzické i duševní zdraví.

Nordick Walking je pohybová aktivita  při které se zapojí až 90 procent svalů v těle. Dochází k lepšímu prokrvení orgánů, uvolnění svalového napětí a následně i napětí způsobeného stresem, rychlým způsobem života. Navyšuje se energetický výdej, zvyšuje výkonnost a spalování tuků. Při této chůzi dochází k šetrnému namáhání svalových úponů a při správném pohybu dochází též k aktivaci lymfatického systému. Je vhodnou pohybovou aktivitou pro téměř všechny věkové skupiny na čerstvém vzduchu. V rámci chůze NW se mohou zapojovat též posilovací cviky a strečink, vše dle potřebnosti a vhodnosti.

Zvládnutí správné techniky chůze je předpokladem pro zdraví prospěšné působení chůze Nordic Walking, efektivitu a bezpečnost.Nabízím

Pohyb, Peripateutické procházky, Nordic Walking

  • pro střední a vyšší věkovou kategorii
  • pro ženy k rehabilitaci po ablaci prsu, po odstranění lymfatických uzlin
  • po poúrazových stavech, v rehabilitaci
  • v komplexním přístupu při úpravě váhy
  • v komplexním přístupu při PPP
  • všem, kteří se chtějí začít hýbat

Jednotlivé pohybové aktivity se dají kombinovat. Peripatetické terapeutické procházky používám v terapii i výživovém poradenství a koučinku.

Chcete se více a správně hýbat?